Dnes je 12. 04. 2024

Aqualand Moravia navštívilo v létě více než 3 tisíce lidí denně. Díky hotelu tam trávili plnohodnotnou dovolenou

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Zář 22nd, 2016
0 komentářů

Největší a nejmodernější akvapark v Česku Aqualand Moravia sečetl letošní prázdninovou sezonu. Každý jeden den navštívilo středobod zábavy i relaxace v jihomoravských Pasohlávkách v průměru na tři tisíce návštěvníků. Roste přitom počet těch, kteří v akvaparku tráví plnohodnotnou letní dovolenou. Celých 38 procent lidí přitom bylo ze zahraničí. Aqualand Moravia koncem léta však nezavírá. Dalším mnoha tisícům lidí zpříjemní i studenější měsíce.

Aqualand Moravia do letošní sezony vkročil s řadou novinek. S nadšením se u lidí setkal systém, který návštěvníky svištící na tobogánech vyfotografuje a umožní jim si snímek odnést domů nebo nechat poslat na e-mail. Na všechny možné smysly útočí 7D kino a výhodnější vstupenky s přednostním odbavením si mohou lidé koupit díky modernímu e-shopu. I díky tomu byl zájem výletníků v letošní sezoně obrovský.

„Průměrně nás denně navštívilo na 3 000 lidí, kteří u nás trávili v průměru 6,2 hodin. V letošní sezoně jsme evidovali vyšší nárůst návštěvníků z Rakouska, byť nejsilnějšími zahraničními návštěvníky byli ti ze Slovenska. Zahraniční návštěvníci tvoří v Aqualandu Moravia zhruba 38 procent, shrnul ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Oproti červenci loňského roku přijelo zhruba o pětinu více návštěvníků. Srpen, který neměl tolik slunečných dní, byl, pokud jde o návštěvnost, s loňskem srovnatelný.

Aqualand přitom v souvislosti s novinkami letos navýšil počet zaměstnanců, takže se jich o návštěvníky v každou chvíli starala více než stovka. Největší zájem byl o gigantické vodní atrakce Abyss a Boomerango nebo třeba o bazén s vlnobitím.

Aqualand též může být nadmíru spokojený s chodem nového hotelu Aqualand Inn s výhledem na Pálavu, jenž otevřel přímo vedle areálu teprve v květnu. Kapacita hotelu byla v sezoně na 97 procentech, tedy na téměř absolutní obsazenosti. Hosté se podle statistik nejčastěji ubytovávali na 3 až 4 noci, což je výrazný nadprůměr oproti období mimo sezonu, kdy lidé nejčastěji volí prodloužené víkendy, tedy 2 až 3 noci. „Z čísel hotelu se ovšem dá vypozorovat, že zařízení z Aqualandu udělalo i oblíbené místo pro plnohodnotné letní dovolené. Evidovali jsme až 45 procent pobytů na dobu jednoho týdne a více,“ upřesnil Pavlacký.

Každodenní práce desítek zaměstnanců Aqualandu Moravia ale zdaleka nekončí. V chladnějších měsících jsou dále k dispozici například tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo Yellow Crash. V zimním provozu je rovněž unikátní a největší termální venkovní bazén v České republice, který potěší výhledem na Pálavu. To vše díky geotermálnímu prameni, jímž jsou bazény akvaparku napájeny. „Je to silně mineralizovaný sirný pramen vyvěrající z vrtu hlubokého 1,3 kilometru. Blahodárně působí na pohybový aparát, posílení imunity nebo třeba onemocnění kůže,“ doplnil Pavlacký. Posílit imunitu pomůže návštěva v saunách, které jsou k navštívení jako součást rozsáhlé wellness zóny Forum Romanum, jejíž obliba mezi návštěvníky v zimních měsících roste.