Dnes je 17. 04. 2024

Akvapark, noční safari či Robin Hood aneb 10 tipů, kde se v červenci pobaví děti i rodiče

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Čvc 9th, 2015
0 komentářů

Dva měsíce prázdnin poskytují rodičům spoustu času, který mohou strávit společně se svými malými školáky. Často proto pátrají po zábavných a netradičních akcích a příležitostech, které zabaví celou rodinu. První polovina prázdnin je doslova nabitá akcemi a místy, kam s dětmi vyrazit. Přinášíme vám 10 nejzajímavějších tipů z celé České republiky, které v červenci slibují nevšední zážitek pro malé i velké.

1. Výstava Kouzelný svět panenek, Holýšov

Holýšovský Dům dějin zve děti i jejich rodiče na zajímavou výstavu panenek a miniaturních interiérů. K vidění jsou také originální šaty a módní doplňky vlastnoručně vyrobené sběratelkou. Děti si s vybranými panenkami mohou pohrát, vybarvit si omalovánky a vyzkoušet různé kostýmy. Otevřeno je každý den.

 2. Aqualand Moravia, Pasohlávky

V největším akvaparku na jižní Moravě si může celá rodina užít projížďku na 20 různých tobogánech a skluzavkách o celkové délce 1,7 km. Zařádíte si třeba na adrenalinové vlně, v divoké řece nebo v zábavném trychtýři. Raritou v celé Evropě jsou také dva gigantické tobogány, které ověří vaši odvahu. Radost vám udělá i 20 bazénů a vířivek o ploše 3 tisíce m2 s chrliči, vodními hřiby, geotermální léčivou vodou a vlnobitím. Odpočinek zase nabízí 24 saun a procedur v římských lázních o rozloze 2 400 m2. K dispozici je také pirátská loď, lezecká stěna a aktivní centrum pro nejmenší, stejně jako téměř deset barů, restaurací, kaváren a obchůdků s nápoji a občerstvením. Otevřeno je každý den od 9 do 21 hodin.

 3. Prohlídky s Lotrandem, klášter Broumov

Pohádkový loupežník Lotrando každou sobotu a neděli v 10 a 14 hodin pořádá komentované prohlídky broumovského kláštera. Návštěvníci se formou interaktivní a zábavné hodinové hry dozví největší zajímavosti a příběhy z historie této národní kulturní památky. Při prohlídce čeká děti i jejich rodiče několik překvapení a soutěží s rébusem.

 4. Kostkománie: Největší výstava Lega, Lipno nad Vltavou

Už uplynulo mnoho desítek let, kdy první kostička Lego spatřila světlo světa, a tato legendární stavebnice stále patří mezi nejoblíbenější dětské hračky. Stavby, modely a sochy z kostiček si teď může celá rodina prohlédnout na největší interaktivní výstavě u lipenské přehrady. Na ploše 1 300 m2 uvidíte více než 6 milionů kostek, 40 velkých staveb a 200 modelů, mezi nimi například model Chobotnice, Národní knihovny architekta Jana Kaplického, nebo hrad Bradavice z příběhu Harryho Pottera. Nechybí ani doprovodný a animační program i stavba největšího města z Lega. Výstavu si můžete prohlédnout každý den mezi 10 a 19 hodinou.

 5. Hry a klamy, Kroměříž

Hravá a současně poučná expozice pro celou rodinu v Muzeu Kroměřížska umožňuje vyzkoušet si nejrůznější zábavně-naučné exponáty. Děti se na vlastní kůži seznámí s více než 50 interaktivními ukázkami, vyřeší zapeklité rébusy a zasoutěží si o ceny. Kromě toho poznají rychlost své reakce, zjistí, jestli umí provést kuličku složitým labyrintem, otisknou si celé tělo nebo uvidí, jak vypadá Braillovo písmo. Výstava je otevřena každý den od 9 do 16 hodin.

 6. Večerní safari, Dvůr Králové

Jak vypadá exotické safari za soumraku? Téměř hodinová komentovaná podvečerní jízda Afrika Expressem mezi stády nosorožců, zeber, žiraf a antilop slibuje nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Návštěvníky čeká také setkání se lvy, gepardy i s dalšími z více než 600 afrických zvířat 50 druhů. Odjezd safaribusem je denně ve 20 a 21 hodin.

 7. Návrat Robina Hooda, zámek Loučeň

Příběh slavného zbojníka a jeho věrné družiny z sherwoodského lesa v létě ožije na zámku Loučeň. Chybět nebude ani krásná Lady Marion a zlý šerif z Nottinghamu. Robin Hood se představí při verbování rytířů, lukostřelbě, turnajovém umění, návštěvníky čeká také zkouška zbroje a zbraní, výroba keramiky nebo procházka parkem s labyrinty. Osvěžení po zábavném dni najdete ve středověké krčmě. Program probíhá od čtvrtka do neděle.

 8. Fashion Day, Pasohlávky

Zajímavý den plný módy slibuje akvapark Aqualand Moravia. Přehlídku plavek a spodního prádla stejně jako představení finalistek soutěže Miss víno tentokrát návštěvníci zažijí 18. července v netradičním prostoru mezi tobogány a bazény. Ty malým i velkým v horkém létě poskytnou příjemné osvěžení i celodenní vodní zábavu. Akce se zúčastní také Miss a Mistr Charme 2015 či třeba Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová.

 9. Písečný svět, Lednice

Také rádi stavíte hrady z písku? V jihomoravské Lednici se můžete inspirovat výstavou uměleckých pískových soch, která se v letošním roce zaměřila na téma Starověké Číny. Uvidíte Terakotovou armádu, sochu Buddhy, Konfuciův palác i další čínské památky a symboly. Pro děti je připravena veselá socha Kung Fu Pandy i obří pískoviště, na kterém si mohou vytvořit vlastní dílo. Sochy si můžete prohlédnout každý den mezi 9 a 19 hodinou.

 10. Dinopark, Praha

Seznamte své děti s dinosaury, kteří na planetě Zemi žili před milióny lety. Vydejte se společně na dobrodružnou cestu Dinoparkem do druhohor. V Galerii Harfa, kde se výstava koná, potkáte statické i pohyblivé dinosaury v životních velikostech, mezi nimiž vyniká 11 m dlouhý Therizinosaurus s metr dlouhými drápy. Čeká na vás také množství dětských atrakcí a naučných stezek. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin.