Dnes je 21. 09. 2023

Aktuální trend: Nejčastěji hrají online hry muži do 40 let, zvládnou i 100 rychlých kol za sebou

Autor: Redakce
Rubrika: Finance
Dub 26th, 2014
0 komentářů

Češi se hraní online her věnují nejčastěji ve dnech od čtvrtka do neděle, s průměrnou délkou návštěvy 20 minut. Typickým návštěvníkem je pak muž ve věku 18 až 40 let, nejčastěji se středoškolským vzděláním. Vyplývá to z nejnovějších statistik online herního portálu Sunmaker.com, které mapují poptávku Čechů po hraní v prvních měsících roku 2014.

Podle aktuálních údajů online herního portálu Sunmaker.com se Češi věnují hraní online her nejčastěji ve druhé polovině týdne, ačkoli v loňském roce se jednalo zejména o úterý až čtvrtek. V případě deštivého či chladného počasí se potom intenzita návštěv zvyšuje, stejně jako čas setrvání u hry. Ten je v takových případech dvakrát až třikrát delší.

“Češi se hraní online her v prostředí a pohodlí domova věnují v posledních měsících stále častěji. Nejvíce lidí si letos pro hraní volí pátek, zejména v odpoledních hodinách, kdy jsou zpět ze zaměstnání a užívají si volno,” potvrzuje trend Libor Matoušek z online herního portálu Sunmaker.com. “Pozornost přesouvají Češi také ke společensky-hazardním hrám, jakou je například ruleta. Obvykle v takovém případě hrají v rozmezí 20 až 30 minut, a za tento čas stihnout provést až 100 dynamických kol,” doplňuje Matoušek.