Dnes je 22. 09. 2023

Advent pro celou rodinu mimo Brno. Zkuste dětské saunování či navštivte podzemní jarmark

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Lis 26th, 2015
0 komentářů

I v zimním období se najde mnoho aktivit, jak můžete s rodinou trávit volný čas. Jestliže nechcete jen sedět doma u krbu a ohřívat zmrzlé prsty, vyrazte za zážitky. Ať už se rozhodnete podívat do muzea s hračkami, nebo zajdete do největšího akvaparku v Česku Aqualandu Moravia, rozhodně na zážitky nezapomenete. Přinášíme vám 4 tipy na zajímavé akce pro děti i rodiče, které můžete tento víkend na jižní Moravě navštívit.

  1. Do sauny i s dětmi v Aqualandu Moravia, Pasohlávky

Že je léto už dávno za námi a do příštího je ještě daleko? Rozhodně si ho můžete připomenout v Aqualandu Moravia, kde se skvěle zabavíte i v zimních měsících. Akvapark má otevřeno každý den po celý týden už od 10:00 hodin a zavírá ve 21:00 hodin. V provozu je nyní 16 vnitřních tobogánů a devět bazénů. Venkovní zážitek i v zimě nabízí venkovní bazén „Riviéra“ s kouzelným výhledem na Pálavu. Pro nekonečné jízdě plné adrenalinu a zábavy si můžete odpočinout ve wellness Aqualandu Moravia, kde najdete 24 saun a procedur. „Každou neděli od 11:30 do 13:30 hodin mohou rodiče s dětmi využít dětské saunování. V sauně je snížená teplota na takovou, která je vhodná i pro citlivý dětský organismus,“ uvedl Dalibor Komárek z Aqualandu Moravia. 

  1. Adventní dílny, Tišnov

První adventní neděle se rychle blíží, oslavte proto příchod tohoto období i vy. Vydejte se na adventní dílny do Tišnova, které se budou konat v městském kulturním sále. Na rodiny čeká aktivní den, kde si všichni budou moci kreativně odpočinout, zasoutěžit si, ale také pro své blízké vyrobit vánoční dárky. Protože na dárky vyrobené vlastnoručně máme většinou nejvíce vzpomínek. Přijďte proto v sobotu 28. listopadu mezi 9 až 18 hodinou a odstartujte se svými dětmi advent pomocí tvořivé nálady.

  1. Podzemní jarmark, Valtice

Unikátní labyrint valtického podzemí na vás čeká následující víkend, kdy se v jeho sklepních prostorech uskuteční jediný podzemní jarmark konaný na Moravě. Můžete se těšit na skutečně bohatý program, který je určen nejen pro dospělé, ale i pro celou rodinu. Nebudou chybět ani místní speciality v podobě minoritského punče a lednicko-valtická vína. Tato unikátní zážitková turistika po historických vinných sklepech o celkové délce 900 metrů se odehraje již v neděli 29. listopadu od 10 hodin.

  1. Hračky ze staré půdy, Kyjov

Hračky patří mezi nejoblíbenější vánoční dárky, kterých děti nemají nikdy dost. Nabažit se jich mohou i na výstavě Hračky ze staré půdy, která je složena z hraček Muzea jihovýchodní Moravy ze Zlína. Tato sbírka byla vytvářena po mnoho desítek let, vaše ratolesti se tak díky ní mohou dozvědět více o historii hračkářství. Společným motivem výstavy jsou příběhy jednotlivých exponátů, o nichž se na akci mnoho dozvíte . Setkáte se například s hadrovou panenkou, která byla vyrobena podle návodu z roku 1929. Vstupné pro děti od 6 do 15 let činí 10 Kč a pro dospělé 30 Kč. V případě předložení rodinného pasu či senior pasu máte nárok na slevu padesát procent.