Dnes je 26. 02. 2024

Activa loni dosáhla obratu 1,6 miliardy, papíru prodala o 200 tun více

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Bře 20th, 2015
0 komentářů

Obrat společnosti Activa se v roce 2014 vyšplhal na 1,682 miliardy korun. Jednička mezi poskytovateli sortimentu pro provoz kanceláří tak meziročně utržila o 40 milionů více než v loňském roce. Vyplývá to z nejnovějších statistik společnosti, které hodnotí uplynulých 12 měsíců. Oproti roku 2013 dodala Activa loni zákazníkům například o 200 tun papíru více.

Activa vloni zaznamenala nárůst zákazníků. Meziročně obchodovala s o 1 100 klienty více. Celkem tak měla společnost 14 100 zákazníků, kterým zboží dopravila na 31 tisíc dodacích míst po celé České republice. „Loni jsme zaznamenali také nárůst počtu objednávek o 5 % a mírné zvýšení se týká i průměrné hodnoty objednávky. Zatímco v roce 2013 činila její hodnota průměrně 1 418 korun, loni se již tato částka pohybovala kolem 1 478 korun,“ okomentoval výsledky Martin Holoubek, zástupce obchodního ředitele společnosti Activa, prodejce nejširšího katalogového sortimentu kancelářských potřeb, občerstvení, drogerie, hygienických a úklidových prostředků v Česku.

Nárůst výsledků podle Holoubka není pouze o růstu trhu a spotřeby, ale o celkové úspěšnosti obchodní politiky. Například povědomí o službách společnosti Activa se dostává se změnou pracoviště asistentek a sekretářek do dalších firem. „Vyplácí se nám cenová transparentnost. Každý náš zákazník v katalogu, fyzickém i na webu, vidí, jaká je základní cena pro daný rok. Řada firem ceny nemá uvedené ani v katalogu, ani na webových stránkách,“ uvedl Holoubek. Zákazníci si tak nemusejí pamatovat, že tužka původně stála 8 korun, druhý den si ji koupí za 9,50.

V českých kancelářích oproti roku 2013 vloni podle zkušeností Activy vzrostla také poptávka po papíru. „Meziročně jsme dodali zákazníkům o 200 tun papírů více. Přes polovinu přitom firmy žádaly v nejvyšší kvalitě,“ dodal Holoubek. Firma přitom dodává pouze značkové papíry, jelikož nepřistoupila na nabídku levných „bílých“ přebalů.