Dnes je 28. 09. 2023

17 Pražanů rozvíjí své znalosti v cestovním ruchu a posiluje tak své šance na trhu práce

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Bře 31st, 2014
0 komentářů

Cestovní agentura Invia, největší online prodejce zájezdů na českém trhu, připravila unikání projekt pro 17 Pražanů. Vzdělávací projekt je určen pro rozvoj znevýhodněných osob do 30 let a osob po návratu z rodičovské dovolené. Díky speciálním kurzům mohou tito mladí lidé získat zkušenosti v oblasti cestovního ruchu a posílit tak možnosti svého uplatnění na trhu práce.

Nový projekt s názvem Vzdělávání pro růst znevýhodněných pracovníků Invia.cz a označením CZ.2.17/1.1.00/36277 má za cíl zvýšit odbornost pracovníků v oboru cestovního ruchu a posílit firemní kulturu. Účastníci se v rámci projektu naučí pracovat s nejmodernějšími technologiemi a dostanou se na úroveň srovnatelnou s oborovými profesionály z vyspělých zemí Evropské unie. Roční projekt probíhá od 1. 9. 2013 až do 31. 8. 2014.

„Mladí lidé se často potýkají s nedostatkem zkušeností, kvůli kterému hůře hledají zaměstnání. Proto jsme se v rámci firemní strategie rozhodli připravit projekt, pomocí nějž získají pracovníci potřebné dovednosti a znalosti pro dobrou orientaci v cestovním ruchu,“ uvedl Michal Tůma, marketingový ředitel agentury Invia, jedničky na českém trhu v oblasti prodeje dovolené přes internet. „Výhodou pro zaměstnance je, že internetový prodej zájezdů není omezen jen na území České republiky. Proto od projektu očekáváme i zvýšení konkurenceschopnosti v celoevropském měřítku a posílení profesní mobility zaměstnanců na pracovním trhu EU,“ doplnil Tůma.