Dnes je 2. 03. 2024

Značka USHI spouští kolekci kruhových náušnic, jako první v Česku mají bezpečnostní zapínání

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Pro 19th, 2023
0 komentářů

Známá česká značka šperků USHI právě představila nejnovější kolekci ručně vyráběných náušnic s názvem Kruhy. Jak samotné označení naznačuje, jedná se o náušnice kruhového tvaru různých stylů a průměrů. Výzvou byl tentokrát náročný proces výroby, nikdo z českých zlatníků totiž nemá k dispozici potřebné vybavení. 

Klasické tenké kroužky, spirálové, tvořené kuličkami nebo také ty s kamínky. Značka USHI v aktuální kolekci nabízí paletu čtyř odlišných designů kruhových náušnic, od minimalistických až po ty s výraznějšími prvky. Vybrat si lze ze dvou provedení, stříbrných s ochrannou vrstvou rhodia a náušnic zlacených. I nejnovější kolekce vychází z návrhů spoluzakladatelky značky Dominiky Šťovíčkové alias MamaDomisha. 

„Naše aktuální kolekce byla opravdu výzvou. Dutý tvar kroužků totiž v Česku aktuálně nikdo nevyrábí, chybí potřebné vybavení. Stáli jsme před možností ji tedy vyrobit v zahraničí. To jsme však odmítli, protože si zakládáme na české ruční výrobě a na tom, abychom měli přehled o celém procesu,“ přibližuje Dominika Šťovíčková, spoluzakladatelka české šperkařské značky USHI s tím, že zahraniční výrobou by značka zčásti ztratila přehled o použitých materiálech a nemohla by například ručit za nejvyšší kvalitu stříbra bez obsahu niklu. „Nakonec jsme si vyšlapali vlastní cestičku, která je v oblasti sériové výroby aktuálně v Česku ojedinělá. Náušnice jsme modelovali jako 3D model a následně vylévali, velké kruhy jsme pak pojali jako vyplněnou oblinu. Jsme rádi, že se nám i za stávajících podmínek podařilo udržet vysoký standard kvality a přinést na trh opět zajímavé designy,“ říká Dominika Šťovíčková. 

Náušnice z kolekce Kruhy disponují bezpečnostním balónkovým šroubovacím zapínáním, které brání ztrátě šperku. „To je v případě tohoto typu náušnic také novinka,“ vysvětluje Dominika Šťovíčková. Podobně jako ostatní náušnice značky USHI ani aktuální modely neobsahují nikl a mohou si tak jejich nošení užít i alergici.