Dnes je 28. 09. 2023

Poptávka po českých bateriích T6 Power v zahraničí roste. Prodej se letos zvýšil sedminásobně

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Čvc 26th, 2023
0 komentářů

Česká značka akumulátorů T6 Power se prosazuje na zahraničních trzích. V 1. pololetí roku 2023 registruje raketový růst prodejů přes marketplaces. Meziročně jde o nárůst o více než 700 %. Největší zájem panuje o baterie do záložních zdrojů energie, poptávku značka registruje zejména ve Francii. 

Tuzemská společnost NTB CZ, která je předním výrobcem a prodejcem baterií do mobilních zařízení, vyvíjí vlastní akumulátory pod značkou T6 Power. Ty začala v roce 2022 nabízet zahraničním zákazníkům prostřednictvím platformy marketplace. Využívá online tržiště prodejců Alza, Allegro, Amazon, Kaufland i Mall. Zatímco v roce 2022 společnost nabídku přes marketplaces postupně nasazovala, letos se prodeje na zahraničních trzích skokově zvýšily. V případě nejpopulárnějších produktů, jimiž jsou akumulátory T6 Power do záložních zdrojů energie (UPS), došlo letos k meziročnímu navýšení prodeje o 96 %. 

„Marketplaces vnímáme jako efektivní nástroj pro prosazení českých značek na zahraničních trzích. Online tržiště nám pomáhají získat zákazníky po celé Evropě, aktuálně je o naše zboží obrovský zájem například ve Francii,“ uvádí Radim Tlapák, ředitel společnosti NTB CZ, která nabízí baterie do mobilních přístrojů pod vlastní značkou T6 Power a na českém trhu provozuje e-shop BatteryShop.cz. „Například v první polovině roku 2022 tvořil prodej přes marketplaces jen zanedbatelný podíl, v prvních šesti měsících letošního roku už nákupy na online tržištích tvoří čtvrtinu z celkového obratu společnosti,“ dodává Tlapák.